Oras Nordia

wpis w: Oras | 0
Oras Nordia armatura łazienkowa
Bateria umywalkowa Nordia

Oras Nordia – zgeometryzowana nowa seria armatury

Oras Nordia to nowo wprowadzona na rynek seria armatury. Wyróżnia się wśród innych baterii Oras lekko zgeometryzowaną zdecydowaną linią. Mocne kanciaste bryły dobrze wpasują się w styl nowoczesnej łazienki. Cenowo nieznacznie droższa od również nowej razem wprowadzonej do sprzedaży linii armatury Aquita
Również w tym przypadku można mówić o środkowej klasie baterii pomiędzy ekonomiczną serią Saga a wysokimi modelami serii Optima, Vienda czy Alessi. Baterie Nordia mają i bardziej kanciaste bryły wylewki i korpusu w porównaniu do serii Aquita, uchwyt jest wąski dopasowany stylistycznie do całej sylwetki baterii.

Baterie Oras Nordia

Pomimo tego że nie jest to zbytnio rozbudowana kolekcja armatury trzeba przyznać że oferuje ciekawe rozwiązania i atrakcyjne modele baterii. Zastosowano w niej 2 różne wysokości baterii umywalkowych. Baterie podwyższane w wersji XL z wyższym korpusem to bardzo dobra opcja pozwalająca lepiej dopasować baterie do indywidualnych potrzeb. Taka możliwość przyda się w sytuacji gdy kształt umywalki będzie wymagał nieco wyższej baterii aby osiągnąć zalecane minimum komfortu 10 cm odległości między brzegiem umywalki a końcówką baterii. Wyższe baterie zaleca się przede wszystkim do umywalek nablatowych. Baterie umywalkowe Nordia jak w każdej serii Oras występują z zaworem spustowym lub bez. Opcja bez zaworów spustowych – jak zwykle nieco tańsza bez wystającej końcówki cięgna z tyłu baterii wydaje się lepszą opcją dla tych którzy zainwestują w spust umywalkowy typu klik klak. Wtedy dodatkowa opcja zamykania odpływu kompletowana do baterii będzie już zbędna.

Oras z rączką bidetta zastosowanie
Oras Bidetta – wszechstronne zastosowanie

Baterie Nordia z rączką Bidetta

Jak we wszystkich seriach armatury produkcji Oras można zakupić baterię umywalkową w zestawie z rączkę Bidetta. Jest to doskonałe, bardzo funkcjonalne rozwiązanie przydatne w wielu sytuacjach. Szybkie przełączenie wody z baterii umywalkowej na rączkę Bidetta przyciskiem na samej rączce może być np. przydatną funkcją zastępującą bidet. Szybka obsługa i długi wąż ułatwia dostęp do wody np. gdy chcemy napełnić wiadro wodą z pozycji podłogi a w łazience nie ma wanny z łatwo dostępną rączką prysznicową na długim wężu.

Poza tym w serii Nordia znajdziemy 2 rodzaje baterii prysznicowej, klasyczną natynkową i podtynkową. Sama podtynkowa w 2 wersjach z przełącznikiem natrysk – wanna i bez. Razem to w sumie tylko 11 baterii ale jako propozycja stylistyczna Nordia jest na tyle silna że na pewno godna zwrócenia uwagi.

Z naszej strony sklepu online dostępne są wszystkie egzemplarze z serii Nordia. Jeżeli jeszcze nie została umieszczona pod spodem prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży.

Zostaw Komentarz